Με νίκες συνέχισαν οι ομάδες του Βορείου Τομέα Αθηνών στην 8η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών

Πηγή πίνακα: ΕΣΚΑ

Αχαρνής – ΖΑΟΝ 53-55

Στο κλειστό των Αχαρνών, ο ΖΑΟΝ πέτυχε μεγάλο «διπλό» επί της Αχαρνής, με σκορ 53-55, σε έναν αγώνα που παιζόταν στον πόντο σε όλη τη διάρκειά του.

Η ομάδα της Κηφισιάς πήρε πολύτιμη βαθμολογική ανάσα και πλέον ανέβηκε στη

10η θέση, με 10 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική (29/11) το συγκρότημα των Βορείων Προαστίων θα υποδεχθεί στο κλειστό «Δ. Βικέλας» τον πρωτοπόρο Άγιο Θωμά.

Διαιτητές: Ναστούλης, Χατζόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-14, 24-27, 40-39, 53-55.

ΑΧΑΡΝΗΣ (Μουρμούρης): Τσέρου 4, Γκούτη, Κουφογιάννη, Πολιτίδου 4, Περέντη, Νικολούλια 4, Αντώνη 2, Μαστρογιαννοπούλου, Γαλανοπούλου 7, Παγώνη, Σαβουλίδου 10 (2), Γκιζάνη 22.

ΖΑΟΝ (Μπαρλά, Χράπαλος): Ευαγγέλου 2, Πατσιώρα 12, Σουλέ 4, Ανδρεαδέλη 3, Γκρέμου 4, Μπασιαδάκη Σ. 5, Σιμάτου 6, Καλοβυρνά 2, Δερμιτζάκη, Μπασιαδάκη Ι. 9, Σκρέμπου 4, Πέτση 4.

Πεύκη – Παγκράτι 50-46

Σε ένα παιχνίδι με αγχωτικό ρυθμό, η Πεύκη κατάφερε να πάρει μεγάλη νίκη απέναντι στο Παγκράτι με σκορ 50-46, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγείτο στο πρώτο μέρος, αλλά με μικρή διαφορά, την οποία «πλήρωσε» στο τρίτο δεκάλεπτο, βλέποντας τις φιλοξενούμενες να γυρίζουν το παιχνίδι και να παίρνουν προβάδισμα με 5 πόντους διαφορά (33-38). Όμως, στην τελευταία περίοδο, με ένα επιμέρους 17-8 κατάφεραν να σώσουν την «παρτίδα».

Η Πεύκη βρίσκεται πλέον στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 10 βαθμούς.

Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Βάγγαλης

Δεκάλεπτα: 17-13, 29-27, 33-38, 50-46.

ΠΕΥΚΗ (Θεμελής): Αργυροπούλου 2, Μίχου 13, Λάζου 2, Ανδριανοπούλου, Γάλλου, Φλίγκου 7, Νίκα, Δουκίδη 16, Αυγέρη, Καλπαδάκη 6, Σελούλη 4, Σεμένογλου.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Δήμου): Παπανικολάου 3, Βροχίδου Π. 3(1)., Τροιζή 2, Οικονόμου 8, Βροχίδου Σ., Παπακώστα, Ζιώγα 5 (1), Ζαραφίδου 2, Αντωνογιαννάκη 11, Σκυλακάκη 2, Μπαουράκη 10, Βλατάκη.

Η βαθμολογία της Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών (8η αγωνιστική)