ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1 – Η βαθμολογία στα play off

Την πρώτη του νίκη στα play off πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης, με ολική ανατροπή, κόντρα στον Ατρόμητο. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 2-1, και οι Αρκάδες έφτασαν τους 5 βαθμούς στην ειδική βαθμολογία. Η αναμέτρηση είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον, με καλό ρυθμό και με εκατέρωθεν φάσεις, αλλά τους τρεις βαθμούς της νίκης πήραν οι γηπεδούχοι.

Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Στέφανο Ναπολεόνι, με ένα εκπληκτικό σουτ που επιχείρησε, αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή και από διαγώνια θέση, αφήνοντας τον Φούλοπ Μάρτον ανήμπορο να αντιδράσει. Λίγο

αργότερα, όμως, η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε, με τον Ράγιο να στέλνει την μπάλα –για ακόμη μια φορά φέτος- στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα, μετά από εκτέλεση πέναλτι, στο 41ο λεπτό.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι παίκτες και των δύο ομάδων, συνέχισαν να δημιουργούν φάσεις, αλλά κανείς δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Και όλα αυτά μέχρι το 63ο λεπτό, όταν ο Χρήστος Κάλλαντζης, έκανε το 2-1, ολοκληρώνοντας την ανατροπή της ομάδας του.