Διάκριση του ΣΕΑΝ Λάρισας στον 1ο Πανελλήνιο Σκοπευτικό Αγώνα Εφέδρων Αξιωματικών

12:37 16/10/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Με επιτυχία διεξήχθηκε ο 1ος Πανελλήνιος αγώνας σκοποβολής στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βόλου στις 15 Οκτωβρίου 2017.
Οι αθλητές αγωνίστηκαν στο στάνταρ αγώνισμα σκοποβολής σταθερού στόχου με πιστόλι διαμετρήματος 0,22.
Η ομάδα του ΣΕΑΝ Λάρισας που πήρε μέρος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό. Η κατάταξη των αθλητών μας στο ατομικό ήταν: 4η θέση Μιχάλης Φωκάς, 8η θέση Στέφανος Γκατζιούρας, 10η θέση Γιάννης Ρουπέλας.
Φροντιστής της ομάδας ήταν ο Δημήτρης Καρατάσιος.

Εντύπωση έκανε ο ενθουσιασμός των Εφέδρων Αξιωματικών που πήραν μέρος. «Έχουμε τονίσει πολλές φορές αλλά και πρόσφατα προς το ΓΕΣ ότι οι νεαροί Έφεδροι Αξιωματικοί επιθυμούν να παίρνουν μέρος σε στρατιωτικές ασκήσεις και εκδηλώσεις. Έτσι έγινε και τώρα» δήλωσε ο Πρόεδρος του ΣΕΑΝ Λάρισας και αρχηγός της αποστολής κ. Απόστολος Βερέμης.