Προκρίθηκε ο Πανιώνιος! – Επόμενος αντίπαλος η Μακάμπι Τελ Αβίβ

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

-του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Εύκολη υπόθεση αποδείχτηκε η Γκόριτσα για τον Πανιώνιο.

Οι «Νεοσμυρνιώτες», σκόραραν 3 τέρματα στο α’ ημίχρονο, κι έτσι το δεύτερο 45λεπτο είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα σε συνδυασμό με το 2-0 της Ελλάδας.

Το ματς ολοκληρώθηκε με τον Πανιώνιο να παίρνει τη νίκη με σκορ 3-2 μέσα στη Σλοβενία.

Τα γκολ

πέτυχαν οι Μασούρας (11’), Γεσίλ (16’), Λάμπρου (23’), ενώ για τους γηπεδούχους 2 γκολ σημείωσε ο Κάπιτς.

Ο Πανιώνιος, για πρώτη φορά στην ιστορία του σημείωσε τρία γκολ σε πρώτο μέρος ευρωπαϊκού αγώνα. Τόσα γκολ συνολικά είχε να σημειώσει από τον αγώνα με τη Χάκα, πριν από 19 χρόνια.

Επόμενος αντίπαλος, είναι η σαφώς ανώτερη Μακάμπι Τελ Αβίβ.

ΓΚΟΡΙΤΣΑ (Μίλαν Σρέμπρνιτς): Σόρτσαν, Τσουρκ, Σκάραμποτ, Γκρέγκοριτς, Τσέλτσερ, Κάπιτς, Γκρούντινα, Κόλεντς (82′ Χούμαρ), Ζίγκον (68′ Ναγκόντε), Οζούτζι, Φιλίποβιτς (56′ Μάρινιτς).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά (60′ Ταποκό), Οικονόμου, Χατζισαφί, Σαββίδης, Κόρμπος, Μασούρας (68′ Σαραμαντάς), Μασούντ, Λάμπρου (80′ Γκιοατά), Γεσίλ.

Το άρθρο Προκρίθηκε ο Πανιώνιος! – Επόμενος αντίπαλος η Μακάμπι Τελ Αβίβ εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.