Πρόκριση «θρίλερ» για τον ψυχωμένο Παναθηναϊκό σε ένα ματς … Αγγλικό! (Video)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Επική ανατροπή και πρόκριση για τον Παναθηναϊκό καθώς επικράτησε με 3-4 του Απόλλων Σμύρνης. Στο ημίχρονο οι «Πράσινοι» έχαναν με 2-0 και οι οπαδοί τους ξέσπασαν σε αποδοκιμασίες και αποχώρησαν από το γήπεδο, ως ένδειξη διαμαρτυρίας για την εμφάνιση τους.

Ο Παναθηναϊκός ήθελε μόνο νίκη για να προκριθεί και ήττα του Ηρακλή

από τον ΟΦΗ όπως και έγινε (2-0).

Το ματς

Ο Σιατραβάνης εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ιβανόφ και πλάσαρε τον Στιλ ανοίγοντας το σκορ στο 11′

Στο 43′ ο Σιατραβάνης κατάφερε να κάνει το 2-0 και να βάλει τον Απόλλωνα με το πάνω χέρι στα αποδυτήρια.

Στο 55΄ ο Παναθηναϊκός κατάφερε να μειώσει με τον Μπεργκ και έφερε το ματς στα ίσα με τον Εμποκού στο 61′.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 65′ ο Λέτο έκανε την ανατροπή για την ομάδα του (2-3).

Στο 74’ ο Εμποκού βρήκε με κάθετη πάσα τον Μπεργκ που πέρασε τον τερματοφύλακα και γύρισε τη μπάλα προς τον Λέτο, με τον Ντάσιο να παρεμβαίνει και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (2-4).

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ωστόσο, ο Ρέις έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τον Σιατραβάνη να το εκτελεί εύστοχα και να μειώνει σε 3-4 (75’).

Στο 84΄ δοκάρι για τον Απόλλων με σουτ του Κονέ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δ. Σπανός): Χιώτης, Πάνος, Ντάσιος (85’ Ρομάνο), Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Κονέ, Τζάνης (70’ Τσιάρας), Κάσσος (85’ Διαμαντόπουλος), Αλμπάνης, Σιατραβάνης, Πετρόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μ. Ουζουνίδης): Στιλ, Mέστο, Tελάντερ, Iβάνοφ, Xουχούμης, Mπουμάλ (75’ Βλαχοδήμος), Λεντέσμα (46’ Λουντ), Pέις, Εμπουκού, Bιγιαφάνιες (46’ Μπεργκ), Λετο.

Δείτε τα γκολ

Το άρθρο Πρόκριση «θρίλερ» για τον ψυχωμένο Παναθηναϊκό σε ένα ματς … Αγγλικό! (Video) εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.