Κύπελλο: Πέρασε στους «16» η Βέροια, μεγάλη νίκη για Λεβαδειακό

Στην επόμενη φάση προκρίθηκε η «βασίλισσα του βορρά», Βέροια, καθώς διπλασίασε τις νίκες της στον 6ο όμιλο, επικρατώντας στο Παγκρήτιο στάδιο του Εργοτέλη με 2-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Το σκορ για τη Βέροια άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Βεργώνης, ενώ τη νίκη εξασφάλισε ο Μπαργκάν που σκόραρε το 0-2 στο 64΄.

Βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση («16») του Κυπέλλου Ελλάδας

έκανε και ο Λεβαδειακός, μετά τη νίκη με 2-0 στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας επί του Πλατανιά, για τη 2η αγωνιστική της διοργάνωσης. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 1-0 στο 19ο λεπτό ύστερα από φάση διαρκείας, όταν ο Ζίτο έπιασε την κεφαλιά, ο Ιτούα προσπάθησε να διώξει αλλά χωρίς επιτυχία, καθώς η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γκσπούρνινγκ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 28΄ ο Μπορνταγκαράι, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακας της χανιώτικης ομάδας, διαμορφώνοντας το 2-0