Της έκλεισε το Σ(π)ίτι... (video)

Είχε στην πλάτη το 2-0 και ο Μπαλοτέλι την αποτελείωσε! Η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε 1-0 την Ντιναμό, όμως έμεινε έξω από τους «8» του Europa League, πέρασαν Σπαρτάκ, Μπενφίκα, Τβέντε.Την έκαψε ο Μπαλοτέλι
Είχε να φέρει σε πέρας μια αποστολή που ήταν στα μέτρα της, τουλάχιστον για να στείλει το ματς στην παράταση, όμως στην Σίτι λογάριαζαν χωρίς τον Μπαλοτέλι. Ο νεαρός Ιταλός έκαψε τους Πολίτες με κόκκινη μετά από καρατιά στο 36’ και ενώ το
σκορ ήταν στο 0-0. Η ομάδα του Μαντσίνι, μπήκε δυνατά, έχασε ευκαιρίες, όμως η Ντιναμό κατάφερνε να υπερασπιστεί πολύ καλά το 2-0 του πρώτου ματς. Λίγο μετά την αποβολή του Μπαλοτέλι (39’), ο Κολάροφ μετά από πάσα του Σίλβα σε φάουλ έκανε το 1-0 δίνοντας στην Σίτι το προβάδισμα και βάσιμες ελπίδες. Τελικά δεν έμελλε να γίνει και η φανέλα της Ντιναμό επικράτησε της ακριβής αγγλικής ομάδας, καθώς στην επανάληψη, οι Ουκρανοί διαχεθρίστηκαν άψογα την κατάσταση και επιστρέφουν στην πατρίδα τους με μία μεγάλη πρόκριση.Μάντσεστερ Σίτι (Ρομπέρτο Μαντσίνι)