Στους «4» η Ένωση Μιδέας

Τα Χανιά θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών η Ένωση Μιδέας μετά τη νίκη της με 4-3 επί του Αστέρα Αμαλιάδας.Με μπόλικο άγχος η Ένωση Μιδέας κατάφερε να πάρει την πρόκριση στους «4» του κυπέλλου ερασιτεχνών, μετά τη νίκη της με 4-3 επί του Αστέρα Αμαλιάδας. Η ομάδα της Αργολίδας θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ αγώνα τα ισχυρά Χανιά την προσεχή Τετάρτη 19
Μαϊου στο γήπεδο του Μαρκόπουλου και θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη και συνάμα την πρόκριση στον μεγάλο τελικό. Οσον αφορά τον χθεσινό αγώνα η Ένωση προηγήθηκε με 3-0, όμως η ομάδα της Αμαλιάδας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3! Τα πάντα κρίθηκαν εν τέλει χάρις σε ένα γκολ που μπήκε στις καθυστερήσεις. Ο Αγγελόπουλος για την Ένωση Μιδέας με τρία γκολ στο 15’, το 20’ και το 35’ έκανε το 3-0, με τον Αστέρα να μειώσει στο 43’ με τον Γιαννόπουλο σε 3-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 64’ ο Καραπάνος έκανε το 3-2 και στο 74’ ο Μαρσέλης με πέναλτι ισοφάρισε σε 3