Νίκη... ενός Αστέρα!

Με καλή εμφάνιση ο Αστέρας κέρδισε με 1-0 την Καβάλα στην Τρίπολη, με τον Μαρσελάο να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ των Αρκάδων στο 62'.Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν αυτός που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, που είχε τον πρώτο λόγο στον αγωνιστικό χώρο και που είχε τις περισσότερες φάσεις, με την Καβάλα να ψάχνει κυρίως τις αντεπιθέσεις. Μόλις στο 9' οι Αρκάδες απείλησαν με τον Μπαστία, ο οποίος έκανε ένα ωραίο σουτ από πλάγια θέση, με την μπάλα να καταλήγει εκτός εστίας του Κάλατς και δυο λεπτά αργότερα με τον Ντάνιελ Τσέζαρεκ, που έπιασε την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ουριμπάρι, αλλά είχε την ίδια κατάληξη. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, θέλησαν να απαντήσουν άμεσα και στο 12' ο Σόσιν βρήκε ωραία με τακουνάκι τον Ονουάτσι, που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε