«Κόλλησε» η Σίτι

Την ευκαιρία να πλησιάσει τέσσερις βαθμούς από την κορυφή έχασε η Μάντσεστερ Σίτι μετά την ισοπαλία 1-1 με την Γουίγκαν στο «DW Στέιντιουμ». Ο Ν'Ζόγκμπια είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, όμως ο Πετρόφ στο 47΄ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Νωρίτερα, η Μπλάκμπερν πήρε το μεγάλο ντέρμπι του Λάνκασιρ κερδίζοντας με 3-2 την Μπέρνλι. Δεύτερη σερί ισοπαλία για την Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Γουίγκαν στο «DW Στέιντιουμ». Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ με τον Ν'Ζόγκμπια στο τέλος του πρώτου μέρους, αλλά μόλις δύο λεπτά μετά την έναξρη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Πετρόφ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Οι «σίτιζενς» δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο, ενώ από το 65' επιδίωξαν να κρατήσουν την ισοπαλία καθώς έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζαμπαλέτα. Στ