Μπάγεβιτς: «Δεν καταλαβαίνω...»

Χωρίς όρεξη για πολλά λόγια εμφανίστηκε στη συνέντευξη Τύπου ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, μετά το 3-3 με τον Ατρόμητο. Εκανε λόγο για έλειψη πειθαρχίας και πάθους, δε θέλησε να αναφερθεί στη διαιτησία αν και άφησε μπηχτές και τόνισε ότι σε μια-δύο μέρες θα μπορεί να εξηγήσει καλύτερα πώς γκέλαρε η ΑΕΚ.Ακολουθούν αναλυτικά όσα είπε ο Μπάγεβιτς.Για το τι έγινε στο δεύτερο ημίχρονο και στράβωσε το ματς: «Δεν είχαμε αυτό το πάθος και την πειθαρχία που είχαμε με τον Ολυμπιακό.
Δεν είχαμε ταχύτητα. Ηξερα ότι θα είχαμε πρόβλημα αλλά όχι τόσο. Μας έλειπε και ο Καφές. Δεν έχουμε δικαιολογία καμία. Δεχθήκαμε γκολ, ισοφαρίσαμε, προηγηθήκαμε με 3-1, ένα σκορ άνετο. Μετά φάγαμε μέσα σε ένα λεπτό δύο γκολ. Πάλι γυρίσαμε στα παλιά, που είχαμε πρόβλημα. Δεν είχαμε συγκέντρωση και όταν δέχεσαι έτσι γκολ μετά είναι πάρα πολύ δύσκολο και δεν μπορεί να παίζει κανείς. Μετά το πέναλτι -και δε θέλω ποτέ να μιλάω για τη διαιτησ