Αποκλείστηκε ο Κρεάνγκα

Στα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου πινγκ πονγκ που βρίσκεται σε εξέλιξη στη Μόσχα σταμάτησε η πορεία του Καλλίνικου Κρεάνγκα. Ο Έλληνας πρωταθλητής, ο οποίος αγωνιζόταν με ενοχλήσεις στον προσαγωγό δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Κορεάτη Σανγκ Εούν, από τον οποίο ηττήθηκε με 4-2, αν και προηγήθηκε 2-0, ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις του. «Έβαλα πάγο, ξεκούρασα το πόδι και κατάφερα να ξεκινήσω κανονικά τον αγώνα με τον Ο Σανγκ. Μπήκα πολύ δυνατά και πήρα το προβάδισμα, μετά το 2ο σετ όμως, άρχισα να έχω και πάλι ενοχλήσεις. Στο 3ο σετ προηγήθηκα με 4-2, εκεί έπαθα κράμπα και όταν ο αγώνας συνεχίστηκε βρέθηκα να χάνω με 8-4 χωρίς να μπορώ να κουνηθώ. Δεν ήθελα να σταματήσω τον αγώνα όμως. Πάλεψα για την ισοφάριση στο 6ο σετ, όπου ήμασταν κοντά στο σκορ, όμως όσο κι αν π