LA LIGA-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ-ΧΕΤΑΦΕ: 1-2
Γήπεδο: Ανοέτα

Βουλιάζει η Ρεάλ Σοσιεδάδ που έχασε με 2-1 από τη Χετάφε.

Στο 4ο μόλις λεπτό ο Θουμπικαράι απέκρουσε το σουτ του Σαράμπια, ενώ στο 18' και στο 24' οι Σαράμπια και Φινμπόγκασον έχασαν σημαντικές ευκαιρίες. Στο 27ο λεπτό ο Σαράμπια σημάδεψε το δοκάρι του Θουμπικαράι, ενώ δοκάρι είχε και ο Κάστρο στο 30'.

Στο 53ο λεπτό ο Γουαΐτα είπε

όχι σε σουτ του Φινμπόγκασον, ενώ στο 58' ήταν η σειρά του Θουμπικαράι να σταματήσει τον Γιόντα. Η Σοσιεδάδ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ερβίας,. Ωστόσο η Χετάφε ισοφάρισε στο 90' με τον Γιόντα και στις καθυστερήσεις έκανε το 2-1 με τον ίδιο παίκτη.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Θουμπικαράι, Θαλδούα, Ανσοτέγι, Ι.Μαρτίνεθ, Γιούρι, Θουρουτούθα, Μπεργάρα, Βέλα, Πριέτο (78' Αγιρέτσε), Κάστρο (73' Ερβίας), Φινμπόγκασον (61' Κανάλες).

ΧΕΤΑΦΕ: Γουαΐτα, Βελάσκεθ, Εσκουδέρο, Αλέξις, Βαλέρα, Λασέν, Ροντρίγκεθ, Σαράμπια (62' Μίτσελ), Γιόντα, Χινεστρόθα (70' Λαφίτα), Σαμίρ (86' Μπαμπά).