ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 2η αγωνιστική

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: 0-1

ΓΗΠΕΔΟ: Πανθεσσαλικό

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α.Κουτσιαύτης

Πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 1-0 ο Ατρόμητος πήρε το διπλό στη έδρα της Νίκης η οποία παρουσίασε και πάλι κακό πρόσωπο. Δοκάρια και πολλές ευκαιρίες για την ομάδα του Παράσχου.

έπιασε

την κεφαλιά, όμως η μπάλα βρήκε στον Ναπολεόνι και οι αμυντικοί έδιωξαν

Απόλυτο αφεντικό ο Ατρομητος στο πρώτο μέρος. Απείλησε στο 8' με πρωταγωνιστή τον Ναπολεόνι και εννέα λεπτά μετά είχε κι άλλη ευκαιρία αυτή τη φορά με σουτ του Νάστου. Ο Ναπολεόνι στο 20' είχε ένα καλό σουτ και έξι λεπτά μετά ήρθε το γκολ χάρη στην κεφαλιά του Φυτανίδη. Στο 35' η ομάδα του Περιστερίου άγγιξε το δεύτερο γκολ Ο Ναπολεόνι βγήκε τετ α τετ με τον Ταμπάκη και πλάσαρε. Ο γκολκίπερ της Νίκης βρήκε την μπάλα που τελικά βρήκε το δοκάρι και κατέληξε κόρνερ. Κακό το δεύτερο μέρος με τη Νίκη να μπαίνει πιο δυνατά αλλά γρήγορα να ρίχνει το ρυθμό της. Ο Ατρόμητος είχε και δεύτερο δοκάρι όταν στο 70' το σουτ του Ναπολεόνι βρήκε το... σίδερο. Πέντε λεπτά μετά ο Ιταλός νικήθηκε από τον Ταμπάκη που είπε "όχι" και στον Τάτο στις καθυστερήσεις.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Β.Φλουτ): Ταμπάκης, Μαρινάκης, Σωτηράκος, Ίβενς, Μαχλελής, Λάουκς, Μέτσε, Μουζακίτης (72'Κοτσαρίδης), Γιαννιτσάνης (62'Ροτζέριο Μάρτινς), Νικλητσιώτης (72'Σταμπολζίεφ), Σκούρτης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γ.Παράσχος): Τζενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο (66'Μπάλλας), Ναπολεόνι (87'Λαζαρίδης), Παπάζογλου, Νάστος, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος (77'Τάτος), Πίτου Γκαρσία