Με ανατροπή ο Ολυμπιακός Βόλου (VIDEO)

20:12 24/10/2014 - Πηγή: AEK365

Με τον καλύτερο τρόπο άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Football League. Σ' ένα απίστευτο ματς στον Βόλο ο τοπικός Ολυμπιακός επικράτησε με 3-2 του Απόλλωνα Καλαμαριάς αν και αγωνιζόταν για περίπου μισή ώρα με παίκτη λιγότερο.

Οι Θεσσαλοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Νιάζ Κούτσι όμως, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 27' ισοφάρισαν με τον Ευσταθίου και το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ήταν άκρως εντυπωσιακό. Στο 56' ο Απόλλωνας έφτασε στην ολική ανατροπή με τον Τσούτση αλλά οι πανηγυρισμοί της ομάδας του Θ. Γράφα δεν κράτησαν για πολύ. Κι αυτό γιατί ένα λεπτό αργότερα ο Μακρυδημήτρης ισοφάρισε σε 2-2 και στο 59' ο Μπιτάνγκ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Ολυμπιακό Βόλου.Το... ροντέο συνεχίστηκε και στο 63' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μπάρμπα αλλά οι παίκτες του Νίκου Παντέλη κατάφεραν να διαφυλάξουν το υπέρ τους σκορ και να πανηγυρίσουν το πρώτο "τρίποντο" φέτος, με το οποίο "σκαρφάλωσαν" έστω και προσωρινά στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ολυμπιακός Βόλου (Ν. Παντέλης): Κολίτσι, Ζέρης, Μαργαρίτης, Γιαλούσης, Μπάρμπας, Μακρυδημήτρης, Μαρτίνεθ (47' Μέζα), Μπιτάνγκ, Νικολιάς (67' Κεσίδης), Πινάρες, Κούτσι (84' Διαμαντόπουλος).

Απόλλων 1926 (Θ. Γράφας): Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Κατσιαρός, Δήμου (87' Καράμπελας), Μπερντέν, Ακασού (79' Σουλίδης), Ολίσε, Νατσιόπουλος (67' Γκέσιος), Ευσταθίου, Τσούτσης, Β. Παπαδόπουλος.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

Βόρειος όμιλος

Παρασκευή 24/10

Ολυμπιακός Βόλου- Απόλλων 1926 3-2 (7' Κούτσι, 57' Μακρυδημήτρης, 59' Μπιτάνγκ - 27' Ευσταθίου, 56' Τσούτσης)Σάββατο 25/10
Ζάκυνθος- Αιγινιακός (16:00)
Εθνικός Σερρών- Φωκικός (16:00)
Τύρναβος- Ηρακλής (16:00)Κυριακή 26/10
Πιερικός- Αγροτικός Αστέρας (15:00)Δευτέρα 27/10
Λαμία- ΑΕΛ (18:00)