ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 15η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ-ΝΙΚΗ 2-0
ΓΗΠΕΔΟ: Βέροια
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ανδρέας Παππάς

Η Βέροια επικρατησε με 2-0 της Νίκης Βόλου, η οποία βρίσκεται κοντά στη διάλυση κι έτσι επέστρεψε στις νίκες για την εμβόλιμη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του αγώνα, με τη Βέροια,

όμως να είναι αυτή που άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με σουτ του Καμπορα. Η Νίκη έφτασε κοντά στο 1-1 5 λεπτά αργότερα, ωστόσο το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος.
Στην επανάληψη η Βέροια απείλησε και πάλι όταν Μπεν βρέθηκε στη μικρή περιοχή και είχε επαφή με την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ και οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν.Οι
γηπεδούχοι με καλή άμυνα κι επίθεση δεν έδωσαν δικαίωμα στη Νίκη κι έτσι έφτασαν στο 2-0, με τον Καλτσά να κάνει το σουτ σε κενή εστία.

Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Ραούλ Μπράβο, Μαλόν, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Καλτσάς, Βάθκεθ (Άρτσε 87'), Βεργώνης, Μπεν, Κάμπορα (Βούκιτς 68'), Μπαργκάν (Ντουμίτρου 81').

Νίκη Βόλου (Τζαναβάρας): Δήμιζας, Καρασαλίδης, Τσουκάνης (Σταμπολζίεφ 65'), Ίβενς, Μαρινάκης, Αργύρης, Αναστασόπουλος (Γιαννιτσάνης 87'), Μουζακίτης, Ροτζέριο, Μαχλελής (Τζιώρας 81'), Σκούρτης.