Ο Ρούβας «έπιασε» τον ΑΟ Γλυφάδας

Ο Ρούβας νίκησε μέσα στην Γλυφάδα με 3-1 για την 17η αγωνιστική της Football League 2 στον 1ο όμιλο και την «έπιασε» στους 21 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 49' ο Παραράς για τον ΑΟ Γλυφάδας με κεφαλιά και μάλλον... εξαγρίσωσε τους Κρητικούς που σε δέκα λεπτά ισοφάρισαν και σε άλλα δέκα έκαναν το 3-1. Συγκεκριμένα στο 60' ισοφάρισε για τον Ρούβα ο Περογαμβράκης και στο 68' με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του για να κάνει ένα λεπτό μετά

το 1-3 στο 69' ο Ταχμαζίδης με σουτ.

ΑΟ Γλυφάδας (Μουράτ Σεροπιάν): Λιώνης, Στρατάκης, Πετρόπουλος, Βασιλόγιαννης, Παραράς, Ταραλίδης, Καζαντζής, Κολοτούρος, Αγκιρίμπα (59' Ανδρίκος), Αγκιρίμπα, Καραχάλιος (74' Βαλεριάνος), Κόκκαλης (72' Τριανταφύλλου).

Ρούβας (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλομοίρης, Τζιράκης, Ρουμπάκης, Σεντεμέντες (87' Πουλάκης), Ανυφαντάκης, Σταθόγλου, Κορδονούρης, Ταχμαζίδης (76' Δεληθωμαϊδης), Αντωνάκης, Φουκαράκης (66' Μαραγκάκης), Περογαμβράκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κασκαντήρη (Δ. Αττικής)
ΒΟΗΘΟΙ: Οικονόμου (Δ. Αττικής), Κουρομιχελάκης (Πειραιά)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ανυφαντάκης, Ρουμπάκης, Τζιράκης