Δόξα Δράμας-Παναθηναϊκός 0-3 (Κ20)

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League Κ20 παρέμεινε ο Παναθηναϊκός, μετά τη νίκη του με 3-0 επί της Δοξας στη Δράμα, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 30' με τον Αποστολόπουλο, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματά του με τον Μουζακίτη.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε για τους «πράσινους» και πάλι ο Μουζακίτης στο 68', πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Στεριανός, Ράδος, Τουνγκελίδης, Αθανασιάδης, Περσίδης (80' Καγιάογλου), Σιαρόπουλος, Τσάκωνας (65' Αμανατίδης), Λεντεζίδης, Κουπρόγλου, Βασιλειάδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Ταμπάκης, Μαρινάκης, Χουχούμης, Κόι, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Μουζακίτης, Φουρλάνος, Γιαννιτσάνης, Σταματάκης (72' Κασαπάκης), Αποστολόπουλος (79' Κουσίδης).