Ανεβαίνει η Καλαμαριά, πέφτει ο Αετός Σκύδρας

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος επικράτησε του Αετού Σκύδρας εκτός έδρας με 1-0. Ολοταχώς προς υποβιβασμό οι γηπεδούχοι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό στο παιχνίδι, δείχνοντας για ακόμη μια φορά, πως την επόμενη χρονιά θέλουν να επιστρέψουν στη Football League.

Οι «ροσονέρι» είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, πίεζαν για την επίτευξη ενός τέρματος, ωστόσο, η καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων δεν επέτρεψαν στους παίκτες του Απόλλωνα να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα της Σκύδρας.

Χωρίς τέρματα βρήκε το πρώτο ημίχρονο τις δύο ομάδες, ωστόσο, στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 62΄, ο Δερμιτζόγλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε το πολυπόθητο «τρίποντο» στην ομάδα του και παράλληλα έστειλε ακόμη πιο κοντά στη Δ΄ Εθνική τον Αετό Σκύδρας.