Αίας Σαλαμίνας-Τριγλία Ραφήνας 2-2

Ισόπαλοι 2-2 ήρθαν Αίας Σαλαμίνας και Τριγλία Ραφήνας με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον υπερ πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς.

Οι δύο ομάδες ήθελαν τους τρεις βαθμούς της νίκης για να απομακρυνθούν από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η Τριγλία κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7’ με τον Ζέκιο. Ο Αίαντας ισοφάρισε στο 35’ με τον Κωνσταντινίδη για το 1-1. Στο δεύερο ημίχρονο και πάλι οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με Ζέκιο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα 1-2. Ωστόσο οι γηπεδούχοι στο 84’ έφεραν το ματς στα ίσα 2-2. Στο 88’ ο Σκαφίδας είχε

την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του αλλά στην προσπάθεια του η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Κύρκου.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Μότος, Σιέρρας, Ματζιούρας (75' Γιαννακόπουλος), Κωνσταντινίδης, Μαριόλης, Μπιταξής, Μερμήγκης (60' Πολύζος), Βελιανίτης, Μύριλας, Χατζηγιανάκος, Στούπης.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κύρκος, Σταμπέλος, Γκίκας, Κόρκας, Τσέπας, Σκαφίδας, Ράμο, Σπαγής (71' Λεμονής), Μάντζης, Ζέκιο, Τσάγκαρης