Παρουσιάστηκαν, αποθεώθηκαν και κέρδισαν

Η Πάφος κέρδισε σε απογευματινό φιλικό την ΑΕΖ με 3-1 στο Παφιακό και έδειξε να βρίσκεται στο σωστό δρόμο ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων. Τα τέρματα σημείωσαν οι Λιότρις, Σταύρου και Χόριτς για την ΑΕΖ μείωσε ο Παρασκευά. Θυμίζουμε ότι η πρεμιέρα της Πάφου πήρε αναβολή, λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του Απόλλωνα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά καλοί στο πρώτο ημίχρονο και πέραν των δυο τερμάτων που σημείωσαν, δημιούργησαν καλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε ελαφρώς. Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕΖ μείωσε στο σκορ. Η Πάφος έχασε

καλή ευκαιρία 10 λεπτά πριν το τέλος με τον Γιαγκουδάκη, ενώ στο 90’ ο Χόριτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης η γηπεδούχος ομάδα παρουσίασε ενώπιον του κόσμου το ρόστερ της νέας περιόδου και όπως αναμενόταν οι ποδοσφαιριστές αποθεώθηκαν.

Ο 11αδες:

Πάφος: Κόπριβετς, Γκάμποβς, Γιάνζα, Τσερνομόρντις, Γκουλόν, Χόριτς, Λότριτς, Φυλακτού, Σταύρου, Σικόρσκι, Ντεουλ.

ΑΕΖ: Σιζνιέφκσι , Νιόκκας, Κούρτελος, Πολυδώρου, Ελευθερίου, Βασιλείου, Παρασκευά, Κωνσταντίνου, Αραούχο, Αλεξάνδρου, Πούλπο.