Ούτε την Χέρκουλες η Μπαρτσελόνα! (βίντεο)

Η Μπαρτσελόνα επιβεβαίωσε χθες ότι, τουλάχιστον προς το παρών, δεν έχει "σχέδιο Β". Παίζοντας με αναπληρωματικούς, δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Χέρκουλες (1-1) στο "Rico Perez" του Αλικάντε, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την φάση των "32" του ισπανικού Κυπελλου. Μάνις (52') το γκολ της οικοδέσποινας, ο Αλένια ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα για τους Καταλανούς, που το Σάββατο υποδέχονται την Ρεάλ για το πρωτάθλημα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης προκρίθηκε στην φάση των "16" του ισπανικού

Κυπέλλου με συνολικό σκορ 13-2. Χθες, στον επαναληπτικό στο Bernabeu, νίκησε 6-1 την Κουλτουράλ Λεονέσα. Ο γιος του Ζινεντινίν Ζιντάν, Εντσο πραγματοποίησε ντεμπούτο στην πρώτη ομάδα της Ρεάλ, αγωνίστηκε ως αλλαγή (από το ημίχρονο) και στο 63΄ πέτυχε με εξαιρετικό γυριστό σουτ το τέταρτο γκολ της ομάδας του.

Συνοπτικά σε αγώνες για τους «16» του κυπέλλου Ισπανίας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «32» - Β΄ ΑΓΩΝΑΣ

Ρεάλ Μαδρίτης-Κουλτουράλ Λεονέσα 6-1 (α΄ αγώνας: 7-1)

Эркулес - Барселона 1:1. Кубок Испании 2016/17. 1/16 финала. 1-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.