"Γαλαζοκίτρινο" το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς! (pics)

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια στο πρωτάθλημα futsal για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος με 3-2. Οι "γαλαζοκίτρινοι" που είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, είχαν προηγηθεί στο μόλις 5ο λεπτό με τον Λέο, με το 1-0 να πηγαίνει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 21' η Ομόνοια ισοφάρισε με τον Ντιόγκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 23' ο ΑΠΟΕΛ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Λέο και πάλι. Στο 33' και λίγο πριν το τέλος ο ΑΠΟΕΛ με τρίτο γκολ αυτή τη φορά με το Νένε. Η Ομόνοια έψαχνε να μειώσει και στο 38' έκανε το 3-2 με τον Σκαμπύλη, δεν ήταν όμως αρκετό με το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς να βάφεται "γαλαζοκίτρινο".