ΑΕΚ: Τώρα που είναι νωρίς…

Η ΑΕΚ μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα, ωστόσο για δεύτερο σερί παιχνίδι παρουσίασε πρόβλημα στην τελική προσπάθεια, κάτι που είναι απολύτως φυσιολογικό για τέτοια περίοδο.

Μετά το παιχνίδι με την Πλζέν, η ΑΕΚ έχασε και πάλι πολλές ευκαιρίες να σκοράρει και σίγουρα είναι κάτι το οποίο θέλει βελτίωση πριν να είναι αργά. Με τους Τσέχους έφτιαξε περισσότερες από 15 φάσεις, ενώ με τον Ολυμπιακό περίπου 10. Σκόραρε μόλις δυο γκολ χθες με τον Ολυμπιακό, ενώ αγχώθηκε αρκετά όταν η μπάλα δεν έμπαινε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, με το 2-0 να έρχεται στο 91’.

Η ΑΕΚ πήρε το ζητούμενο και αναλόγως της χρονική στιγμής παρουσιάστηκε σε καλά επίπεδα. Ίσως με πιο καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια να πετύχαινε μια πιο εύκολη νίκη. Στο διάστημα της διακοπής, ο Ιδιακέθ πρέπει να βελτιώσει την αποτελεσματικότητα και στο παιχνίδι με τον Ερμή να πετύχει το 2 στα 2.