Live: Ερμής-Άρης 2-1

Το Sigmalive σας μεταφέρει live την εξέλιξη του αγώνα Ερμής-Άρης για την 4η αγωνιστική της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Εικόνα αγώνα:

Μέχρι το 20' το παιχνίδι στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" Ερμής-Άρης για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ, ήταν ισοζυγισμένο. Όσο περνούσε

ο χρόνο ο Άρης έπαιρνε τα πάνω του, δημιουργούσε ευκαιρίες, σε αντίθεση με τον Ερμή που είχε την κατοχή όμως δυσκολευόταν να βρει κενούς χώρους και να μπει στην περιοχή του Άρη.

Στο 25' οι "φτεροπόδαροι" βρέθηκαν πολύ κοντά στο 1-0 με κοντινό πλασέ από τον Μασίνουα που ήταν σε πλεονεκτική θέση, η μπάλα όμως πέρασε αρκετά πάνω από την εστία του Γιαννακόπουλου. Το ίδιο σκηνικό και στο σουτ του Ντε Μέλο. Η φάση του αγώνα και το γκολ για τον Άρη λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ήρθε στο 44'. Αρχικά η "ελαφρά" ταξιαρχία κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο, ο Μάρτινς το εκτέλεσε με την μπάλα να χτυπάει στα χέρια του Κότο Παγιές. Η παράβαση δόθηκε και ο Άρης από τα 11 βήματα με τον Μάρτινς έγραψε το 0-1.

Καλό ξεκίνημα στην επανάληψη με τον Ερμή να μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι και να φέρνει αρκετά νωρίς το παιχνίδι στα ίσα. Ο Ντε Μέλο στο 47' εκμεταλλεύτηκε την εκτέλεση κόρνερ του Άρη και ανενόχλητος έπιασε ταχύτητα, έφυγε μόνος ,έκανε την κούρσα, απέφυγε τον Γιαννακόπουλο και έφερε το παιχνίδι στα ίσα για το 1-1. Στο 72’ λεπτό καλή φάση για τον Άρη με τον Κυριάκου να επιχειρεί το σουτ, σωστή αντίδραση από τον Στυλιανού που αποκρούει σταθερά.

Οι συνθέσεις:

Ερμής: Στυλιανού, Ντε Μέλο (90' Αντωνίου), Αρτάμπε, Μαρτίνιουκ, Μπάουμαν (82' Λίλης), Μασίνουα, Παγές, Χριστοφή, Ψάλτης, Γκραντίν, Κέζος

Άρης: Γιαννακόπουλος, Παχίπης, Θεοφίλου (49' Κυριάκου), Γιούσεφ, Μάρτινς, Αντωνίου (81' Παύλου), Ευσταθίου, Όσκαρ (73' Γκονζάλες), Φράγκος, Ράντου, Βέλνα