Iσοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Εθνική Παίδων

Η Εθνική ομάδα των παίδων αντιμετώπισε σήμερα την αντίστοιχη ομάδα της Σουηδίας στο Δημοτικό Στάδιο Κουκλιών και ισοφαρίστηκε (1-1) στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα μας έφτασε κοντά σε μια σπουδαία νίκη, αλλά και με το 1-1 παραμένουμε δυνατά στο κυνήγι της πρόκρισης και την ερχόμενη Παρασκευή μας περιμένει ο αγώνας με την Πολωνία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι διεθνείς μας δημιούργησαν πρώτοι τις προϋποθέσεις για να ανοίξουν το σκορ και σταδιακά οι Σουηδοί ισορρόπησαν τον αγώνα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο 46ο λεπτό ο Αγάπιος Βρίκκης, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Δανιήλ

Παρούτη, άνοιξε το σκορ (1-0) για την Εθνική μας.

Οι Σουηδοί προσπάθησαν να ισοφαρίσουν και η ομάδα μας κράτησε γερά με επικεφαλής τον τερματοφύλακα Σάββα Νικολάου, αλλά δυστυχώς μείναμε στην ισοπαλία.

Στις καθυστερήσεις η Σουηδία ισοφάρισε σε 1-1 με τον Χέλμερ Άντερσον.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Σ. Νικολάου, Τρύφωνος, Θ. Νικολάου, Χατζηκωνσταντή, Μάμα, Ανδρονίκου (73' Θεοδοσίου), Κακουλλή, Ναούμ (68' Κωνσταντινίδης), Βρίκκη, Παρούτη, Καψό (65' Ορφανίδης).