Μρντάκοβιτς, ο τιμωρός του Πλατανιά

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μιλν Μρντάκοβιτς η Βέροια έφερε τούμπα το παιχνίδι και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στα Περιβόλια με τον Πλατανιά, κλέβοντας τον βαθμό της ισοπαλίαςΜπορεί ο Πλατανιάς να ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα και να κέρδιζε μέχρι το 62' με 2-0 χάρη σε τέρματα των Ναζλίδη και Γουνδουλάκη, αλλά η Βέροια, που έπαιζε
με δέκα από το 72' λόγω αποβολής του Αποστολόπουλου, είχε απαντήσεις. Ο νεοαποκτηθείς σέρβος επιθετικός, Μιλν Μρντάκοβιτς πήρε τη Βασίλισσα του Βορρά από το χεράκι και με δύο τέρματα στο 62' και το 85' ισοφάρισε, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.Στο γεμάτο γήπεδο των Περιβολίων ο Πλατανιάς μπήκε καλύτερα, είχε την πρωτοβουλία, αλλά δεν μπορούσε να δημιουργήσει. Αντίθετα η Βέροια απείλησε σε δύο περιπτώσεις, μία με  τον Σεγούντο στο 14' και μία με τον Μοχάμεντ στο 22'. Ενα παιδικό λάθος όμως στην άμυνα των φιλοξενουμένων στο 28' (ασυνεννοησία Τζημογιάννη με τον Βεργώνη, έδωσε τη  δυνατότητα στον Ναζλίδη να σκοράρει από κοντά, ανοίγοντας το σκορ.Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στος κρητικούς, που ανέβασαν απόδοση και πήραν σημαντικό προβάδισμα νίκης. Στο 38' ο Μοράλ προειδοποίησε και στο 41' ο Γουνδουλάκης με διπλή  προσπάθεια βρήκε δίχτυα στο ντεμπούτο του και έγραψε το 2-0, βάζοντας στέρεες βάσεις νίκης.Στην επανάληψη ο Πλατανιάς μπήκε πάλι δυνατά, θέλοντας να τελειώσει το ματς, αλλά η Βέροια σιγά σιγά έδειχνε σημάδια αντίδρασης. Η πρώτη απειλή για την εστία του Γεωργαλίδη  σημειώθηκε στο 57' με τον Μρντάκοβιτς να αστοχεί, αλλά η δεύτερη ήταν και... φαρμακερή, καθώς ο σέρβος επιθετικός μείωσε με κοντινή κεφαλιά στο 62', δίνοντας νέα τροπή στο  παιχνίδι.Δέκα λεπτά αργότερα και ενώ ο Πλατανιάς είχε ανακτήσει τον έλεγχο, ο Αποστολόπουλος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, δυσκολεύοντας ιδιαίτερα την προσπάθεια της Βέροιας για την ισοφάριση. Στο 82' ο Πόποβιτς σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία για να "καθαρίσει" και τελικά οι γηπεδούχοι το πλήρωσαν ακριβά, καθώς ο Μρντάκοβιτς τους τιμώρησε ισοφαρίζοντας στο 85' με εύστοχο πλασέ.