Καλύτερος ο Ατρόμητος νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε την έδρα του, νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, τον οποίο έφτασε στην δεύτερη θέση με 7 βαθμούς και πάει την Τετάρτη στην Τούμπα να τα παίξει όλα για όλα με τον ΠΑΟΚ για την πρωτιά.Με 4-2-3-1 παρατάχθηκε ο Ατρόμητος από τον Γιώργο Παράσχο. Ο Ράντμαν κάτω από τα γκολπόστ, με τους Σκόνδρα, Λαζαρίδη, Ταυλαρίδη και Γιαννούλη να αποτελούν την τετράδα της άμυνας. Ιγκλέσιας και Πίτου Γκαρσία ήταν τα αμυντικά χαφ
με τον Σουμπίνιο μπροστά τους. Καραγκούνης και Μπρίτο στα δύο άκρα με τον Ναπολεόνι στην κορυφή της επίθεσης.Με 4-2-3-1 ξεκίνησε ο Γιάννης Χριστόπουλος τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Φεγκρούς κάθισε κάτω από τα γκολπόστ. Την τετράδα της άμυνας αποτέλεσαν οι Ντάσιος, Τζιμόπουλος, Οικονόμου, Μιχαήλ. Οι Τσουκαλάς και Λίλα ήταν τα δύο αμυντικά χαφ με τον Βίλα μπροστά τους. Ο Γεωργίου έπαιξε δεξιά, ο Κοροβέσης στα αριστερά και στην επίθεση ο Ιλιτς.Ο ΠΑΣ είχε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 10ο λεπτό, όταν ο Ιλις έκανε τη σέντρα για τον Γεωργίου, που κατέβασε όμορφα, έκανε και το σουτ με τον Ράντμαν να αποκρούει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ! Εκτός απ' αυτή τη φάση ο Ατρόμητος είχε την υπεροχή και προηγήθηκλε στο 17'. Ο Σουμπίνιο έκανε την κάθετη μπαλιά, ο Καραγκούνης έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ και με σουτ από τα δεξιά της περιοχής, έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία κάνοντας το 1-0, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.Με την έναρξη του β' μέρους, οι γηπεδούχοι, ουσιαστικά κλείδωσαν τη νίκη τους. Πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό, ο Μπρίτο βρήκε τον Ναπολεόνι, αυτός απέφυγε τον Τζημόπουλο και με έξοχο σουτ στην αριστερή γωνία του Φεγκρούς έκανε το 2-0.Αυτό το τέρμα και στο σημείο που ήρθε έκοψε τα πόδια των Γιαννιωτών που κινδύνεψαν και με άλλα γκολ, καθώς ο Ναπολεόνι το είχε... πάρει προσωπικά το θέμα έχοντας δύο καλές στιγμές στο 53' και στο 54' πριν τραυματιστεί και αντικατασταθεί από τον Κούτσι.Ο Χριστόπουλος γύρισε το σύστημα του ΠΑΣ σε 4-4-2, με τους Ηπειρώτες να χάνουν δυο μεγάλες ευκαιρίες με τον Γεωργίου (απέκρουσε σε κόρνερ ο Ράντμαν) στο 61' και τον Βίλα (δοκάρι) στο 64' για να σκοράρουν και να ξαναμπούν στην διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.Ο Ατρόμητος είχε δυο καλές στιγμές στη συνέχεια με τον Κούτσι και τον Μπρίτο, ενώ ο ΠΑΣ το πήρε απόφαση ότι δεν μπορούσε να κυνηγήσει κάτι καλύτερο και απλώς είχε ένα καλό σουτ του Τζημόπουλου που έφυγε λίγο άουτ στο 90'.Στο φινάλε αποβλήθηκαν ο Ταυλαρίδης (από τον πάγκο...) και ο Τζημόπουλος επειδή είχαν συμπληρώσει κάρτες και με σκοπό να απουσιάσουν από ένα παιχνίδι και όχι περισσότερα στη συνέχεια