Εσπασε το ρόδι ο Ηρακλής Ψαχνών, 2-0 την Δόξα Δράμας

Την πρώτη του νίκη, μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες, πέτυχε στην φετινή Football League ο Ηρακλής Ψαχνών, που επικράτησε με 2-0 της Δόξας Δράμας εντός έδρας, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής.Μετά από ένα... άσφαιρο πρώτο μέρος στα Ψαχνά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 82', με σουτ του Μπακομήτρου. Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ
της ισοφάρισης, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ποκόνγκ έβαλε τέλος στις ελπίδες της Δόξας για ένα θετικό αποτέλεσμα, αφού νίκησε τον Γουμάγια για δεύτερη φορά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τον Ηρακλή Ψαχνών.Ηρακλής Ψαχνών (Βασίλης Βούζας): Γ. Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Τάουερ, Μπακομήτρος, Ρεπετσάς, Κονέ, Ρούτσης (75' Ντελέκος), Λιόσης, Τζάκης (57' Βανγκέλι), Χαϊκάλης, Ποκόνγκ.Δόξα Δράμας (Σούλης Παπαδόπουλος): Γουμάγιας, Αγτζίδης, Στεργιανός (77' Γκαρακλίδης), Κοντέων, Α. Σικαλιάς (57' Καμινιώτης), Μιλένκοβιτς, Ταραλίδης, Ιντζόγλου, Σοϊλέδης, Κάπελ, Θάνος (55' Πουλάκος).Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:Τετάρτη (10/10)Καλλιθέα - Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-2 (43', 69' Ντακόλ, 84' Μαρουκάκης - 80' Σερέτης, 90' Φάμπιο)Εργοτέλης - Απόλλων Σμύρνης 1-0 (79' Γιοβάνοβιτς)Φωκικός - Παναιτωλικός 0-1 (39' Σφακιανάκης)Παναχαϊκή - Καβάλα 0-1 (87' Αναστασόπουλος)Βύζας Μεγάρων - Εθνικός Γαζώρου 0-0Νίκη Βόλου - Ηρακλής 1-0 (90+2' Mήτσης)Πέμπτη (11/10)Πανσερραϊκός - Αναγέννηση Επανωμής 2-1 (6' Μπανγκουρά, 80' Γκουγκουλιάς - 17' Ογκουνσότο)Θρασύβουλος - Καλλονή 0-1 (14' Γκονζάλες)Ηρακλής Ψαχνών - Δόξα Δράμας 2-0 (82' Μπακομήτρος, 90'+4' Ποκόνγκ)19:00 Λάρισα - Ολυμπιακός Βόλου