Ανεβαίνει ο Πέτριτς, έπαιξε 60 λεπτά στο φιλικό με Αχαρναϊκό

19:42 1/4/2014 - Πηγή: Sport.gr
Ζυγώνει η ώρα της επιστροφής του Μλάντεν Πέτριτς στην αγωνιστική δράση, καθώς ο Κροάτης επιθετικός ανεβάζει στροφές καθημερινά και μάλιστα την Τρίτη έπαιξε για 60 λεπτά στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο Κορωπί με αντίπαλο τον Αχαρναϊκό.Ο Γιάννης Αναστασίου τσέκαρε την κατάσταση του Κροάτη, ο οποίος έδειξε ότι μπορεί να βρίσκεται στη διάθεσή του για τον αγώνα της Κυριακής με τον Λεβαδειακό. Ενα ημίχρονο αγωνίστηκε στο φιλικό και ο Τάσος Λαγός, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.Ο τεχνικός
του Τριφυλλιού χρησιμοποίησε κυρίως νεαρούς παίκτες στο φιλικό, στο οποίο για την ιστορία ο Αχαρναϊκός αναδείχθηκε νικητής με 2-1.Η ομάδα του Μενιδίου άνοιξε το σκορ στο 70' με εκτέλεση πέναλτι του Ντος Σάντος, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μωυσιάδη (85'), ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το τέρμα του Αγγελιδάκη με την συμπλήρωση των 90'. Για τον Παναθηναϊκό έπαιξαν οι: Ταμπάκης, Τούντορ, Μαρινάκης, Ρισβάνης, Χουχούμης, Λαγός (46’ Αναστασόπουλος), Δώνης, Σπυρόπουλος (46’ Μουζακίτης), Πέτριτς (60’ Μπαλμπόα), Γιαννιτσάνης, Αποστολόπουλος.ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παγούδης, Χριστόπουλος, Νιάρος, Παραράς, Μωυσιάδης, Λιαπάκης, Αθανασόπουλος, Καλογερόπουλος, Σάνον (46' Νεόφυτος), Ιορδανίδης, Ντε Πάουλα (46' Ντος Σάντος).Αγωνίστηκαν επίσης: Γεωργιάδης, Αγγελιδάκης, Μαγγίνας, Τσουκαλάς, Παπαδόπουλος, Παπαναστασίου, Μακρυγιάννης. ΜΠΗΚΕ Ο ΖΕΚΑ, ΑΤΟΜΙΚΟ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣΤο πρωί, όσοι δεν έπαιξαν στο φιλικό έκαναν κανονικά προπόνηση. Ο –έτσι και αλλιώς τιμωρημένος στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια- Κάρλος Ζέκα επέστρεψε σε κανονικό ρυθμό. Αντίθετα ατομικό έκαναν και σήμερα οι Καρέλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ντίνας, όπως και ο μόνιμος απόντας Μπαϊράμι.