Ανατροπή και νίκη η Ουντινέζε στο «Μεάτσα»

Αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο, η Ουντινέζε ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα στο δεύτερο μέρος και πήρε σπουδαίο «διπλό» στο «Μεάτσα» από την Ίντερ (1-2) στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Serie A.

Ήταν η δεύτερη εκτός έδρας νίκη της ομάδας από το Ούντινε, που είχε βασικό σε ένα ακόμη ματς κάτω από τα δοκάρια της τον Ορέστη Καρνέζη. Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με τον Ικάρντι στο 44΄, αλλά «λύγισαν» στην επανάληψη και, πλέον, μετά την ήττα που γνώρισαν το μόνο που έχουν ως στόχο στη συνέχεια είναι να κρατηθούν μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο Φερνάντες στο 60΄ έφερε το ματς στα ίσια για τους φιλοξενούμενους και η «χρυσή» αλλαγή του Αντρέα Στραματσιόνι, Σιρίλ Τερό (μπήκε στο 64΄) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 71΄.