Αγχωτική νίκη για ΑΕΚ

Η ΑΕΚ κέρδισε δύσκολα 1-0 τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας με τη νίκη να έρχεται λυτρωτικά στο τέλος με το γκολ του Μακόλεϊ Κρισάντους.

Ο Κρισάντους μπήκε ως αλλαγή στο 79ο λεπτό και δικαίωσε τον Τραϊανό Δέλλα σκοράροντας τρία λεπτά αργότερα.

Υποδειγματική συμπαράσταση από 20.000 φίλους των «κιτρινόμαυρων», που τους έσπρωξαν ως το τέλος στη νίκη, που ίσως

στείλει την ΑΕΚ στο «Καραϊσκάκη» ακόμα και ως διεκδικήτρια της κορυφής.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Μπαρόχα, Ντίντακ, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος, Γκάλο, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα (88’ Κορδέρο), Βάργκας (79’ Κρισάντους), Πλατέλλας (60’ Πλατέλλας), Αραβίδης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κοντοές, Γοδόι (83’ Λε Ταλέκ), Ουσέρο (69’ Μπάλλας), Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Μαρσελίνιο (80’ Μπρίτο)